Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

spotkanie - Andrzej Stasiuk

poniedziałek 29.02.2016 godz. 19:00 - Gryfiński Dom Kultury

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem, jednym z najwybitniejszych polskich współczesnych pisarzy, autorem "Murów Hebronu", "Dukli", "Opowieści galicyjskich", "Dziewięciu", "Jadąc do Babadag", "Taksimu", "Dziennika pisanego później", "Kucając", "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach" i kilku innych książek.

Andrzej Stasiuk jest laureatem wielu nagród m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. Wyrzucany ze szkół i imający się rozmaitych prac, właściciel burzliwego życiorysu - w początkach lat osiemdziesiątych zaangażowany w ruch pacyfistyczny, zdezerterował z wojska i półtora roku spędził w więzieniu.

Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi jedno z najciekawszych wydawnictw literackich w Polsce - Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net