Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

koncert - GRUFF!

czwartek 03.03.2016 godz. 21:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

GRUFF! to ultra-formacja powstała z bluesowego duetu Przytuła&Kruk, po to by burzyć konwenanse muzyczne, mieszać i niszczyć wszelkie schematy. Fuzja akustycznego tandemu z pełnym energii perkusyjnym graniem Maćka Kudły dała zadziwiający efekt. Na ich koncertach można zasmakować różnych klimatów: od nastrojowych, bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, aż do ciężkich (momentami nawet heavy metalowych) brzmień.

Połączenie tradycyjnej, wywodzącej się z Delty Mississippi gitarowej techniki fingerstyle z nowoczesnymi, przesterowanymi brzmieniami w grze Tomka Kruka, przenosi słuchaczy w świat, gdzie czarnoskórzy bluesmani latają statkami kosmicznymi od jednej przydrożnej knajpy do drugiej, a kulawe psy szczekają dwie oktawy niżej niż zwykle.

Wokal Bartka Przytuły przywołuje skojarzenia czarnych mistrzów bluesa, jednocześnie zadziwia skalą, umiejętnościami dopasowania do skrajnie różnych stylów, róznorodnością osiąganych barw... oraz możliwością zdalnego rozpinania damskich staników. Jego showmanskie umiejetności sprawiają, że mężczyzni oddają swoje dobytki oraz rodziny pod zastaw, tylko po to by obsypać GRUFF! pinindzmi.

Groove'y Maćka Kudły sa zróżnicowane, pomysłowe, a niekiedy nawet ryzykowne, co dodaje projektowi ANIMUSZU, BRAWURY, SPLENDORU oraz TŁUSZCZU. Jego wkład w repertuar duetu Przytuła&Kruk sprawia, że spektrum muzyczna projektu poszerza się do nieskończoności: od punk, hard rock, disco, reggae, country, funk aż po jazz... nie należy pomijać faktu, że obecność twarzy Maćka znacznie poprawiła wartości estetyczne starego tandemu.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net