Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Wojtek Mura - Pod żaglami na Pacyfiku

piątek 26.02.2016 godz. 18:00 - Piekarnia

17 marca 2014 roku Wojtek Mura wyruszył w swoją wyprawę marzeń, czyli rejs przez Pacyfik. Zaokrętował się w Panamie na jachcie Czarny Diament, którego kapitanem był Jerzy Radomski. Na Oceanie Spokojnym odwiedził: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Wyspę Kokosową, Galapagos, Markizy (Hiva Oa, Nuku Hiva), Archipelag Tuamotu (atole Manihi, Ahe, Rangiroa), Wyspy Towarzystwa (Tahiti, Moorea, Huahine, Raiatea, Bora-Bora), Królestwo Tonga, Fiji, Nową Zelandię (pół roczna wizyta), Nową Kaledonię, Wyspy Lojalności oraz Australię. Podróż zakończył w Sydney 23 czerwca 2015 roku.

Podczas wyprawy Wojtek przeżył wiele niezapomnianych chwil. Od podstaw nauczył się rzemiosła żeglarskiego od mistrza tej profesji kapitana legendy - Jerzego Radomskiego. Przygody towarzyszyły na każdej wyspie: survival na Markizach, gdzie zaginęliśmy w górskim buszu, zrobienie tatuażu, miłość na Tahiti, podwodne polowania na ryby w towarzystwie rekinów, polowanie na zające (Nowa Zelandia) i wiele innych.

Więcej informacji można znaleźć na www.spacefordream.wordpress.com

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net