Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

koncert - The Fruitcakes

niedziela 28.02.2016 godz. 21:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

The Fruitcakes to młody, międzynarodowy, bigbitowy zespół z Trójmiasta, który w swoich radosnych, dynamicznych i rock'n'rollowych kompozycjach uzewnętrznia zamiłowanie do prostych, ładnych melodii oraz karkołomnych harmonii wokalnych (niejednokrotnie śpiewanych przez wszystkich członków grupy). W skład zespołu, oprócz wokalisty i gitarzysty Kuby Zwolana oraz śpiewającego basisty, grającego też na harmonijce ustnej Przemysława Bartosia, wchodzą Lukas Tymański (śpiewający i grający na perkusji), a także Tomasz Ziętek - wokalista, gitarzysta, jak również aktor, znany z takich filmów jak "Kamienie na szaniec" R. Glińskiego, "Carte Blanche" J.Lusińskiego, czy "Body/Ciało" M. Szumowskiej. Zespół czerpie inspiracje głównie z muzyki lat 60., czyli z zespołów takich jak The Beatles, The Rolling Stones, The Byrds, The Doors, Boba Dylana oraz wielu artystów z wytwórni Motown.

The Fruitcakes uczestniczyli w licznych "jamach" honorujących twórczość zespołów muzycznych i solistów tworzących w latach 50., 60. i 70. Pieczołowicie opracowany repertuar prezentowali na scenach wielu trójmiejskich klubów, a także m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach. Również z tego względu, pod koniec 2011 roku zostali zaproszeni przez zespół Tymon & The Transistors do wzięcia udziału w ogólnopolskiej trasie koncertowej pod nazwą "Songs for George", poświęconej pamięci George'a Harrisona. W ramach trasy wystąpili m.in. w radiu Roxy oraz programie TVP2 "Poziom 2.0". Członkowie zespołu są laureatami nagrody Grand Prix Festiwali - Niemen Non Stop i Beatlemania im. Johna Lennona. Pojawiali się również w programach telewizyjnych, wystąpili m.in. w TVP "Świat się kręci" i "Dzień Dobry TVN".

W kwietniu 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. "Cukier, ciastka, miłość", która nagrana została przez legendę polskiej alternatywy Macieja Cieślaka. Okładka albumu znalazła się w zestawieniu 30 najlepszych polskich okładek 2015 roku, a w jury konkursu zasiadał m.in. Rosław Szaybo, znany i ceniony artysta o renomie międzynarodowej. Tytułowa piosenka z albumu znalazła się również na ścieżce dźwiękowej filmu Tymona Tymańskiego pt. "Polskie Gówno". W czerwcu 2015 roku, zespół The Fruitcakes wraz z Haliną Mlynkovą wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z okazji obchodów 90 lecia Polskiego Radia.

Szczególną atencję członkowie zespołu przykładają do występów na żywo. Ich koncerty mają w sobie potężną dawkę energii i pasji. Ze względu na wielką miłość do grania jak i szeroki repertuar, na który składają się zarówno własne kompozycje jak i ogromny katalog największych hitów rock'n'rolla, R'n'B, popu, bluesa, punka, soulu, koncerty The Fruitcakes niejednokrotnie, ku uciesze publiczności, przeobrażają się w wielogodzinny, niekontrolowany rock'n'rollowy jam, który trwa do utraty sił muzyków lub fanów. The Fruitcakes starają się grać jak najczęściej niosąc radochę świadomym oraz przypadkowym słuchaczom, głosząc przy tym hipisowskie przesłanie miłości i pokoju.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net