Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Eliza Kubarska, David Kaszlikowski - Ginący świat podwodnych ludzi - OTWARCIE FESTIWALU

czwartek 19.02.2015 godz. 18:30 - Gryfiński Dom Kultury

Według legendy Badjao zamieszkujący morza między Borneo, Filipinami i Indonezją mieli skrzela zamiast płuc. Urodzeni nomadzi morza, przez wieki mieszkali na malutkich łodziach. Ich dzieci szybciej uczyły się pływać niż chodzić, a dorośli byli mistrzami "free -divingu".

Jednak wkrótce dla Badjao nie będzie już miejsca na morzu. Pod naporem cywilizacji, ich raj, odkryty dla turystów, znika. Wyspy przez wieki zamieszkiwane przez Badjao są zamieniane w luksusowe kurorty, najlepsze łowiska stają się "rezerwatami przyrody". Rdzenni mieszkańcy nie mają do nich wstępu. Jedni z ostatnich nomadów świata zostali - na naszych oczach - wyrzuceni do podmiejskich slumsów.

Pokaz złożony z wybranych ujęć z nagradzanego filmu Elizy Kubarskiej "Badjao Duchy z Morza" oraz zdjęć Davida Kaszlikowskiego nagrodzonych w prestiżowym konkursie fotograficznym Grand Press Photo. Osobista opowieść o podróży pary twórców i podróżników w podwodny świat ludzi "ze skrzelami".

» powrót «
Zamów bilety na koncerty (z karnetem) Zamów bilety na wycieczki (z karnetem) Zamów bilet na Bal Włóczykija (z karnetem) Zamów bilet na koncert Acid Drinkers (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Acid Drinkers (z karnetem) Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme - 25 km Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme - 50 km Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Regulamin - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net