Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Eliza Kubarska, David Kaszlikowski - Ginący świat podwodnych ludzi - OTWARCIE FESTIWALU

czwartek 19.02.2015 godz. 18:30 - Gryfiński Dom Kultury

Według legendy Badjao zamieszkujący morza między Borneo, Filipinami i Indonezją mieli skrzela zamiast płuc. Urodzeni nomadzi morza, przez wieki mieszkali na malutkich łodziach. Ich dzieci szybciej uczyły się pływać niż chodzić, a dorośli byli mistrzami "free -divingu".

Jednak wkrótce dla Badjao nie będzie już miejsca na morzu. Pod naporem cywilizacji, ich raj, odkryty dla turystów, znika. Wyspy przez wieki zamieszkiwane przez Badjao są zamieniane w luksusowe kurorty, najlepsze łowiska stają się "rezerwatami przyrody". Rdzenni mieszkańcy nie mają do nich wstępu. Jedni z ostatnich nomadów świata zostali - na naszych oczach - wyrzuceni do podmiejskich slumsów.

Pokaz złożony z wybranych ujęć z nagradzanego filmu Elizy Kubarskiej "Badjao Duchy z Morza" oraz zdjęć Davida Kaszlikowskiego nagrodzonych w prestiżowym konkursie fotograficznym Grand Press Photo. Osobista opowieść o podróży pary twórców i podróżników w podwodny świat ludzi "ze skrzelami".

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net