Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Konrad Gaworek - Rowerowe przygody gaworowe od Meksyku po Panamę

niedziela 22.02.2015 godz. 16:00 - Piekarnia

"Zginiesz, urwą Ci głowę, waćpańską wątrobę przeszczepią jakiemuś ostro popijającemu celebrycie z JuEsEj, a Twe ścierwo pożrą wszędobylskie sępy - tak dla odmiany gdyby straciły apetyt na rozjechane, wygrzewające się na jezdni węże, które zresztą uprzednio Cię pożarły- - wyobrażenia Obywatela Przestrzeni Ogólnej o części świata zwanej Ameryką Łacińską.

Piotruś Pan miał swoją Nibylandię, rodzeństwo Pevensie Narnię, a Gawor ma swój Gaworland. Swój wewnętrzny, indywidualny obraz świata budowany na podstawie tego, co sam przeżyje. Doświadczenia, a synonimów jest wiele: niepowtarzalny smak kawy zebranej na wzgórzu nieopodal, wschody słońca nad jeziorem, których nigdy nie zapomnisz, dzień w którym tak dobrze brały ryby, a ich smak posiadał moc czynienia szczęśliwym, szalone tańce wśród nowych przyjaciół, przy nieznanej dotąd muzyce, na plaży Morza Karaibskiego, uśmiech napotkanego nieznajomego przy budce z tacos, który jest nam niekiedy bliższy niż otaczający nas w codzienności ludzie, głębokie, pełne ufności i otwartości spojrzenie Indianina, w końcu zafajdany dzieciak, który nie znając zapewne znaczenia tego słowa, krzyczy za Tobą "gringo, gringo" (i to co w drugiej wsi)...

A skoro "droga celem jest", to po drodze trzeba albo chodzić, albo jeździć. Gawor przez siedem miesięcy jeździł sobie na rowerze startując w Meksyku i najchętniej małymi dróżkami przez nieznane rzeczywistości pedałował, mieszkał w ruinach Majów, został przygarnięty do cyrku, dawał porwać się przygodom, które spotykały go na drodze przez Amerykę Środkową do Panamy.

O czym będzie prezentacja to tak do końca jeszcze nie wiadomo - wszystko w dużej mierze okaże się najpóźniej w momencie, gdy spotkamy się na włóczykijowej sali... Nos vemos!

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net