Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Konrad Gaworek - Rowerowe przygody gaworowe od Meksyku po Panamę

niedziela 22.02.2015 godz. 16:00 - Piekarnia

"Zginiesz, urwą Ci głowę, waćpańską wątrobę przeszczepią jakiemuś ostro popijającemu celebrycie z JuEsEj, a Twe ścierwo pożrą wszędobylskie sępy - tak dla odmiany gdyby straciły apetyt na rozjechane, wygrzewające się na jezdni węże, które zresztą uprzednio Cię pożarły- - wyobrażenia Obywatela Przestrzeni Ogólnej o części świata zwanej Ameryką Łacińską.

Piotruś Pan miał swoją Nibylandię, rodzeństwo Pevensie Narnię, a Gawor ma swój Gaworland. Swój wewnętrzny, indywidualny obraz świata budowany na podstawie tego, co sam przeżyje. Doświadczenia, a synonimów jest wiele: niepowtarzalny smak kawy zebranej na wzgórzu nieopodal, wschody słońca nad jeziorem, których nigdy nie zapomnisz, dzień w którym tak dobrze brały ryby, a ich smak posiadał moc czynienia szczęśliwym, szalone tańce wśród nowych przyjaciół, przy nieznanej dotąd muzyce, na plaży Morza Karaibskiego, uśmiech napotkanego nieznajomego przy budce z tacos, który jest nam niekiedy bliższy niż otaczający nas w codzienności ludzie, głębokie, pełne ufności i otwartości spojrzenie Indianina, w końcu zafajdany dzieciak, który nie znając zapewne znaczenia tego słowa, krzyczy za Tobą "gringo, gringo" (i to co w drugiej wsi)...

A skoro "droga celem jest", to po drodze trzeba albo chodzić, albo jeździć. Gawor przez siedem miesięcy jeździł sobie na rowerze startując w Meksyku i najchętniej małymi dróżkami przez nieznane rzeczywistości pedałował, mieszkał w ruinach Majów, został przygarnięty do cyrku, dawał porwać się przygodom, które spotykały go na drodze przez Amerykę Środkową do Panamy.

O czym będzie prezentacja to tak do końca jeszcze nie wiadomo - wszystko w dużej mierze okaże się najpóźniej w momencie, gdy spotkamy się na włóczykijowej sali... Nos vemos!

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net