Włóczykij

KOMUNIKAT STARTOWY RAJDU WŁÓCZYKIJ TRIP EXTREME

Organizator
Organizatorami 14. Ekstremalnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme są: Nieformalna Grupa Biegowa Gryf-InO Team, Gryfiński Dom Kultury, Gmina Gryfino, North Team.

Forma Rajdu
- scorelauf (dowolna kolejność podbijania Punktów Kontrolnych),
- klasyfikacja indywidualna, bez podziału na kobiety i mężczyzn.

Ramowy program rajdu
26 marca (sobota):
- 13:00-19:00 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 15:45 - odprawa techniczna trasy rodzinnej 10 km
- 16:00 - start trasy rodzinnej 10 km
- 17:15 - odprawa techniczna trasy pieszej 50 km
- 17:30 - start trasy pieszej 50 km
- 18:45 - odprawa techniczna trasy pieszej 25 km
- 19:00 - start trasy pieszej 25 km
- 20:30 - otwarcie Punktu Stop (żywieniowego)

27 marca (niedziela):
- 2:00 - zamknięcie Punktu Stop (żywieniowego), pozostaje jedynie punkt kontrolny
- 9:30 - zamknięcie mety i obowiązkowe odmeldowanie ostatnich zawodników, opuszczenie bazy rajdu

Limity czasowe
- 10 km - limit czasowy 3 godziny
- 25 km - limit czasowy 8 godzin
- 50 km - limit czasowy 13 godzin + 30 minut limit spóźnień
Po przekroczeniu limitów czasowych naliczane zostają kary czasowe. Na trasie 50 km po przekroczeniu limitu spóźnień następuje dyskwalifikacja. Odmeldowanie na mecie musi odbyć się obowiązkowo do godziny 9:30 dnia 27 marca (niedziela). Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Brak odmeldowania równa się dyskwalifikacją zawodnika i brakiem możliwości startu w przyszłych edycjach imprezy. Odmeldowanie może odbyć się telefonicznie, gdy uczestnik nie zamierza wracać z trasy na metę.

Regulamin
Na stronie http://www.wloczykij.com/index.php?plik=pokaz&pokaz_ID=1946&pokaz_kat=a znajduje się regulamin zawodów.

Dojazd
Do Gryfina można dojechać pociągiem, autobusem i oczywiście samochodem.

1. SAMOCHÓD
- Ze Szczecina dojazd drogą krajową nr 31 lub przez Niemcy, jadąc od strony Przecławia przez Kołbaskowo, przejście graniczne w Rosówku i przejście graniczne Gryfino-Mescherin.
- Jadąc od strony Chojny, Kostrzyna nad Odrą należy poruszać się drogą krajową nr 31.
- Jadąc od strony Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa jedziemy drogą ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Kołobrzegu, Koszalina, Gdańska udajemy się drogą krajową nr 6, z której zjeżdżamy na drogę ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Stargardu, Piły, Bydgoszczy najlepiej podróżować drogą krajową nr 10 aż do samego Szczecina. Potem wjechać na autostradę A6 (bezpłatna) i zjechać we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Gorzowa, Zielonej Góry, Wrocławia, najlepiej skorzystać z drogi ekspresowej S3. Zjazd następuje we wsi Gardno. Stąd jedziemy drogą wojewódzką nr 120.
- Jadąc od strony Poznania, Łodzi, Warszawy najszybciej dojechać autostradą A2 (płatna), potem drogą ekspresową S3. Zjazd następuje we wsi Gardno. Stąd jedziemy drogą wojewódzką nr 120.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Obok bazy rajdu znajdują się darmowe parkingi na ok. 100 aut. Niedaleko bazy znajdują się także parkingi obok Urzędu Miasta, szpitala, w dalszej odległości znajdują się parkingi osiedlowe.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Dojazd do bazy TYLKO od strony Urzędu Miasta czyli ul. Parkową (jest ona jednokierunkowa). Na jej początku postawiony jest znak zakazu wjazdu poza określonymi dniami i godzinami, ale dojazd do hali jest wyłączony z tego zakazu.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

2. POCIĄG
Rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach:
- ODJAZDY pociągów z Gryfina
- PRZYJAZDY pociągów do Gryfina
Podróż ze Szczecina trwa 22 minuty. Do bazy rajdu ze stacji kolejowej jest ok. 3 minut piechotą.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

3. AUTOBUS
Ze Szczecina z dworca autobusowego PKS kursują autobusy podmiejskie (linia numer 1A) obsługiwane przez przedsiębiorstwo PKS Szczecin. Rozkład jazdy z przystanku "Szczecin dworzec autobusowy" jest dostępny na stronie www.pksszczecin.info/download_doc.php?lang=pl&id_dokumentu=365. Podróż ze Szczecina trwa ok. 50 minut. Posiadając większy bagaż (plecak, torba podróżna itp.) należy KONIECZNIE dokupić bilet bagażowy u kierowcy. W Gryfinie należy wysiąść na przystanku o nazwie "Gryfino Chrobrego Pl.Księcia Barnima /Centrum/" (miejscem charakterystycznym jest znajdujący się obok przystanku kościół). Z niego do bazy jest ok. 3 minut piechotą.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Baza rajdu
Baza rajdu mieścić będzie się w Hali Sportowej w Gryfinie, ul. Parkowa 1A. Będzie czynna do dyspozycji uczestników od soboty 26 marca od godziny 13:00 do niedzieli 27 marca do godziny 9:30. Uczestnicy mogą skorzystać z noclegu na płycie hali, jednak muszą posiadać własny śpiwór i karimatę/materac oraz OBOWIĄZKOWO obuwie zmienne. Wejście do bazy znajduje się od strony Parku Miejskiego.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Biuro zawodów
Biuro zawodów będzie czynne dla wszystkich tras w sobotę 26 marca od godziny 13:00. W tym czasie każdy zawodnik musi zgłosić się osobiście w celu odebrania karty startowej oraz podpisania deklaracji udziału w rajdzie na własną odpowiedzialność, a także listy zapoznania się z zasadami bioasekuracji. Zawodnicy dodatkowo będą mogli otrzymać folię na mapę. Zameldowanie musi odbyć się przed startem najpóźniej do godz. 15:30 (trasa 10 km), do godz. 17:00 (trasa 50 km) oraz do godz. 18:30 (trasa 25 km).

Bioasekuracja w związku z ASF
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gryfinie wyraził zgodę na przeprowadzenie rajdu na obszarze strefy objętej zakażeniem ASF, w związku z tym w biurze zawodów będzie do podpisu potwierdzenie, że każdy z zawodników zapoznał się z zasadami bioasekuracji podczas rajdu. Zasady będą wyłożone do wglądu.

Wyżywienie w bazie
W bazie zostanie przygotowane miejsce, w którym będzie można przyszykować sobie posiłek oraz coś do picia. Do dyspozycji uczestników oddany zostanie czajnik elektryczny. Po rajdzie każdy zawodnik otrzyma od organizatorów ciepły posiłek.

Wyposażenie zawodników
Każdy uczestnik rajdu obowiązkowo musi posiadać:
- dokument tożsamości,
- naładowany telefon komórkowy,
- latarkę (może być czołówka) z zapasowym kompletem baterii (dla trasy rodzinnej 10 km latarka jest jedynie zalecana). UWAGA! Latarka w telefonie nie jest akceptowalna,
- elementy odblaskowe (zgodnie z przepisami ustawy - prawo o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014, każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze publicznej poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących samochodami, motocyklami itp. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat - od 20 do 500 zł) - dla trasy rodzinnej 10 km NIE SĄ obowiązkowe.

Wyposażeniem nieobowiązkowym, jednak zalecanym przez organizatorów, powinny być:
- kompas,
- apteczka pierwszej pomocy,
- dodatkowe ubrania na wypadek nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych,
- folia NRC.

Start i meta
Start trasy rodzinnej 10 km przewidziany jest na godzinę 16:00, start trasy 50 km na godzinę 17:30, natomiast trasy 25 km na godzinę 19:00. Odprawa przed rajdem odbędzie się w bazie zawodów na 15 minut przed startem każdej z tras. Meta znajdować będzie się w miejscu startu.

Start z psem
Poruszanie się na trasie rajdu z psem jest dozwolone pod warunkiem trzymania psa przez cały rajd na smyczy. Psy wymienione w rozporządzeniu ministra w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne muszą mieć także kaganiec.

Trasa rajdu
Trasa rodzinna 10 km jest prosta technicznie, przygotowana pod rodziny z dziećmi, prawie w całości w ciągu dnia (w okolicy 18:40 może być już ciemno, a limit czasu do godz. 19:00), przebiegająca przez najładniejsze tereny w okolicach Gryfina. Trasa dystansów 25 i 50 km przebiegać będzie przez lasy, łąki i pola, oraz podmokłe tereny w okolicach jezior, grzęzawisk. Całość na terenie gminy Gryfino. W zależności od warunków pogodowych, 25 km nie jest bardzo wymagająca, nie licząc kilku odcinków. 50 km natomiast jest trasą wymagającą, prawie 40% punktów kontrolnych znajduje się w okolicach terenów podmokłych.

Punkt kontrolny
Punkt kontrolny na trasie oznaczony będzie poprzez czerwono-biały lampion wielkości A4 (dla trasy rodzinnej 10 km również wielkości A5). Przy każdym punkcie kontrolnym znajdować będzie się perforator, którym należy podbić kartę startową. W przypadku braku perforatora, do karty startowej należy wpisać numer umieszczony na lampionie, a dodatkowo zaleca się wykonanie zdjęcia punktu.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Punkty bonusowe
Na trasie umieszczonych zostanie kilka punktów bonusowych. Będą one znajdować się w trudno dostępnych miejscach i zdobycie ich będzie wymagać większego wysiłku, ale liczone będą razy 2. Punkt bonusowy będzie miał numer oznaczony dodatkowo literką B.
Przykład. Przy leśnej drodze na drzewie umieszczony został punkt o numerze 3, ale kilkadziesiąt lub kilkaset metrów od niego, na brzegu leśnego jeziorka, znajduje się punkt bonusowy o numerze 4B, liczony razy 2. Dojście do niego jednak wymagać będzie przejścia przez strumień o głębokości do połowy łydki. Należy zdecydować czy zaliczamy trudny punkt za podwójną stawkę, czy na spokojnie i bez stresu podbijamy punkt łatwy. Możemy TYLKO jeden z tych dwóch. NIE MOŻNA będzie podbić obu punktów.

Punkt żywieniowy na trasie
Organizator rajdu zapewnia na trasie punkt żywieniowy zwany Punktem Stop. Obecność na nim jest obowiązkowa. Znajdować się tam będzie również punkt kontrolny. Na punkcie tym można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu przez maksymalnie 40 minut (dla trasy 50 km) i 20 minut (dla trasy 25 km) oraz zjeść ciepły posiłek. Punkt Stop będzie czynny od godz. 20:30 dnia 26 marca (sobota) do godz. 2:00 dnia 27 marca (niedziela). Po tym czasie dostępny będzie wyłącznie punkt kontrolny i nie będzie można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu oraz spożycia posiłku.

Zwiezienie z trasy
Organizator zapewnia zwiezienie z trasy tylko w przypadku kontuzji. Zwiezienie z trasy oznacza dyskwalifikację zawodnika.

Ubezpieczenie zawodnika
Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Zapewniona jest natomiast karetka i ratownicy medyczni.

Klasyfikacja końcowa
O miejscu w klasyfikacji uczestnika decyduje:
- w pierwszej kolejności ilość zaliczonych punktów kontrolnych i dotarcie do mety w limicie czasu,
- w drugiej kolejności, przy spełnieniu przez min. dwóch zawodników pierwszego warunku, decyduje najkrótszy czas dotarcia do mety.
Każdy zdobyty punkt kontrolny = 10 pp (punkt przeliczeniowy) lub 20 pp (za zaliczenie punktu bonusowego). Po przekroczeniu limitu czasowego dla trasy rodzinnej 10 km i trasy 25 km naliczane będą punkty karne - każde 3 minuty = minus 1 pp. Po przekroczeniu limitu czasowego dla trasy 50 km naliczane będą punkty karne w ramach limitu spóźnień (30 minut) - każda 1 minuta = minus 1 pp, natomiast po przekroczeniu limitu spóźnień następuje dyskwalifikacja.

Nagrody
Każdy zawodnik, który ukończy rajd, na mecie otrzyma pamiątkowy medal.
Organizator przygotował następujące kategorie, które zostaną nagrodzone:
- najlepszy mężczyzna na 50 km,
- najlepsza kobieta na 50 km,
- najlepszy mieszkaniec gminy Gryfino na 50 km,
- najlepsza mieszkanka gminy Gryfino na 50 km,
- najlepszy mężczyzna na 25 km,
- najlepsza kobieta na 25 km,
- najlepszy mieszkaniec gminy Gryfino na 25 km,
- najlepsza mieszkanka gminy Gryfino na 25 km.
Nie przewidujemy dublowania nagród, tzn. jeśli najlepszym zawodnikiem na danym dystansie będzie jednocześnie mieszkaniec gminy Gryfino, to nie otrzymuje on nagrody dla mieszkańca gminy. Nagroda ta przechodzi na następnego w kolejności mieszkańca gminy Gryfino.
W przypadku zajęcia miejsc premiowanych nagrodami przez więcej niż jednego zawodnika organizator NIE UZNAJE klasyfikacji ex aequo. W takiej sytuacji zawodnicy sami między sobą wybierają zwycięzcę, lub w przypadku braku porozumienia następuje losowanie.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net