Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

koncert - Pianomatyk Bike Tour - Recital Podróżniczy

czwartek 28.02.2019 godz. 21:30 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Wstęp na wydarzenie dla osób, które posiadają karnety oraz posiadaczy biletów jednodniowych.

Muzyczna kontynuacja prelekcji o rowerowej trasie koncertowej przez Europę (z godziny 18:00 tego samego dnia 28 lutego). Pianomatyk czyli Paweł Łapuć, pianista i kompozytor wykonujący ilustracyjną muzykę fortepianową. Jego autorskie kompozycje oparte są w znacznym stopniu na improwizacji, bazują jednak na stopniowaniu emocji oraz harmoniach zdecydowanie bliższych muzyce filmowej niż tradycyjnemu jazzowi.

W 2012 r. nagrał album pt. "Przejrzyste dźwięki", wydany w kolekcjonerskim opakowaniu sześciennym w różnych wersjach kolorystycznych. Obecnie szlifuje materiał do kolejnego wydawnictwa.

W swojej działalności Pianomatyk koncertował m.in. w takich salach jak:
- Stara Pomarańczarnia (Łazienki Królewskie, Warszawa)
- Bibliothque Polonaise de Paris (Paryż)
- Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina (Pałac w Sannikach)
- Lodzkie House (Bruksela)
- Zamek Biskupi (Janów Podlaski)
- Pałac Ostromecko
- Ratusz - Muzeum Podlaskie (Białystok)
- Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej (Włocławek)
- Hala Pomp, Muzeum Wodociągów (Bydgoszcz)
- Pianosalon Steinway & Sons (Warszawa)
- Teatr Boto (Sopot)
Zaprezentował się także podczas festiwalu podróżniczego Śladami Marzeń w Poznaniu (2019 r.). W 2012 i 2016 recitale Pianomatyka były rejestrowane i nadawane przez Polskie Radio PiK w Bydgoszczy. Od 2016 występuje także w nietypowych lokalizacjach z przenośnym pianinem cyfrowym np. na hamaku na Polach Mokotowskich czy Targu Śniadaniowym na Żoliborzu, na pufie na plaży w Zatoce Puckiej czy w sklepowej witrynie podczas happeningu artystycznego "Biennale Nieużytków" w Bydgoszczy.

Podjął się także realizacji projekt rowerowej trasy koncertowej Pianomatyk Bike Tour - przejazdu rowerem z przenośnym instrumentem na przyczepce rowerowej z różnorodnymi koncertami codziennie po drodze (oficjalnymi, domowymi i plenerowymi).

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net