Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Łukasz Supergan - Szlaki Abrahama

sobota 02.03.2019 godz. 20:00 - Gryfiński Dom Kultury

Po 7 latach od pierwszej podróży na Bliski Wschód zdecydował się poznać drugą stronę granicy, której dotychczas nie przekraczał. Poznawszy Liban, Syrię, Iran i Irak, postanowił zobaczyć bliski im, a jakby daleki, Izrael. A jeśli poznać - to przejść pieszo. W latach 2017 i 2018 Łukasz Supergan przeszedł 1500 km pieszo przez Ziemię Świętą szlakami przez Izrael i Terytoria Palestyńskie. Tygodniami wędrował przez pustynię, spotykając Izraelczyków przy przy obozowych ogniskach i w domach. Zaglądał do miast i świątyń, obserwował ultraortodoksów w Jerozolimie i tańczących hipisów na pustkowiu. Przekraczał mur separacji, by usłyszeć głosy Palestyńczyków i Żydów, których pytał o współczesny kształt Izraela i Palestyny. Efektem tych dwóch wędrówek jest opowieść o Ziemi Świętej i jej mieszkańcach.

Łukasz Supergan - specjalista od wypraw długodystansowych, autor i fotograf. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn., w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie). Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Autor książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów", ambasador Olympus Polska.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net