Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Klaudia Jadwiszczak, Krzysztof Lewicki - Przetrwają najwytrwalsi - ludy pierwotne koła podbiegunowego

niedziela 24.02.2019 godz. 19:00 - Namiot Włóczykija

Opowieść o ludach pierwotnych zamieszkujący rejony koła podbiegunowego. Historia ich życia, zwyczajów i tradycji, która powoli zaciera się i odchodzi wraz z ostatnimi pokoleniami. Czy powodem jest wyłącznie postęp cywilizacyjny i pragnienie wygód młodego pokolenia, jak wielki wpływ na ich codzienność i kilkusetletnie zwyczaje mają zmiany klimatyczne? A może wciąż to my, "cywilizowani ludzie" utrudniamy życie gatunkowi podludzi? - prawdziwe historie przedstawicieli First Nations z północnej Kanady i Saamów z norweskiej Laponii.

Piękne rękodzieło, niezwykłe rzemiosło, dawne wierzenia, nierozerwalna integralność z naturą i życie zależne od reniferów. Zdradzimy kilka tajemnic ich pracy i codziennego życia, a nawet jakie są ich marzenia i cele na przyszłość. Czy są podobne do naszych? Czy ludzie z północy marzą o tym samym, co my - mieszkańcy Polski? Czy jest nić łącząca nasze narody? Podróż przez wiele zmysłów i falę skrajnych emocji. Historie, które są zamknięte dla uszu Obcych. Nie usłyszeliśmy "Wynoście się stąd!", a wręcz "Chodźcie, odpocznijcie i zjedzcie." Od takich słów rozpoczynają się szczere rozmowy, gdzie słowa ulatują w ciemności rozświetlanej zorzą polarną.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net