Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Bartolomeo Koczenas - Zapiski z księżyca

sobota 23.02.2019 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

"Tak oto historia Wisły i jej tradycja, księżyc i sztuka, woda i jej siła, podróż i jej opowieściotwórcza moc - spotkały się za sprawą twórczej pasji, by zrekonstruować ale i przedstawić na nowo mit. Mit Wisły - rzeki pięknej i historycznej, a jednocześnie słabo znanej dla większości Polaków. Mit ten chce nie tylko opowiadać o tym co było, ale także kreować. Chtoniczno-lunarna wyprawa może przecież otworzyć nowy rozdział w opowieści o nieco zapomnianej największej rzece w naszej części kontynentu. (Jan Barański)

Krakowski artysta Bartolomeo Koczenasz przez 4 tygodnie spławiał "Dar Krakowian dla Pomorzan" - rzeźbę Księżyca Wisłą z Krakowa do Gdańska. Księżyc umieszczony na tradycyjnym wiślanym galarze (rodzaj łodzi) płynął wraz z kilkoma osobami związanymi z krakowskim środowiskiem artystycznym (m.in. fotografem i filmowcem - Tomasz Gotfrydem, dziennikarzem Cezarym Ciszewskim, performerką Cecylią Malik i muzykiem Rikiem O'neill).

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net