Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Zdzich Rabenda - Jak przejść i przeżyć - Główny Szlak Beskidzki

czwartek 28.02.2019 godz. 17:00 - Gryfiński Dom Kultury

Główny Szlak Beskidzki to najdłuższy szlak górski w Polsce, który od kilkudziesięciu lat jest marzeniem i wyzwaniem dla kolejnych pokoleń wędrowców. Trasa prowadzi grzbietami sześciu pasm górskich - od Beskidu Śląskiego, przez Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady. Mimo braku trudności technicznych, aby go przejść należy uporać się z 500 kilometrowym dystansem, pokonując przy tym ponad 420000 metrów przewyższeń, co odpowiada niemal pięciokrotnej wysokości Mount Everest.

Na przełomie sierpnia i września tego roku Zdzich Rabenda samotnie podążał czerwonym szlakiem przez polskie góry. Spał głównie w hamaku i pod wiatami w lasach, sporadycznie zaglądając do schronisk górskich, choć zdarzyło mu się też zabłądzić na bałkański festiwal muzyczny w dolinie Popradu. W trakcie prelekcji poznamy niezwykłe historie spotkanych na szlaku ludzi, beskidzką faunę i florę oraz dowiemy się od podstaw jak (nie)powinno wyglądać przygotowanie i wyposażenie do samotnego pokonywania szlaków długodystansowych.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net