Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Milena Dąbrowska - Polka na Azorach, czyli jak przetrwać na środku Atlantyku

niedziela 24.02.2019 godz. 18:00 - Gryfiński Dom Kultury

Milena od dwóch lat mieszka na środku Atlantyku. Z daleka życie na małej wyspie, jaką jest Terceira, wygląda jak wieczne wakacje. Zielone wzgórza, błękitne niebo, ciepły ocean i sympatyczna nieznajoma przynosząca reklamówkę mięsa z okazji święta pobliskiej kapliczki. Żyć, nie umierać. Zresztą - mieszkańcy twierdzą, że żyją w raju. Azory to wyspy wulkaniczne, co oznacza, że źródło ich piękna jest również potencjalnych źródłem ich zniszczenia. To zabarwia resztę rzeczywistości i sposób postrzegania świata. Jak to więc wygląda od środka?

Na Terceirze dużo pada, co skutkuje i zachwycającą, soczystą zielenią, i przemoczeniem od stóp do głów w drodze od drzwi domu do drzwi samochodu (przy azorskim wietrze deszcz często pada poziomo). Ludzie w urzędach są dla siebie serdeczni i chętnie wdają się w prywatne pogawędki, co uprzyjemnia atmosferę i wydłuża w nieskończoność okres załatwiania formalności. Społeczeństwo jest małe, więc można liczyć na duże wsparcie i... dużą ilość krążących za plecami informacji na swój temat.

Jak ludzie radzą sobie z tymi sprzecznościami? Dlaczego nie chcą wyjeżdżać? Jak dla imigrantki - bez znajomości języka i lokalnych zasad życia - wygląda codzienność w raju?

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net