Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Ania Gługiewicz i Tomek Galera - Wyprawa do Uzbekistanu i Kirgistanu

piątek 22.02.2019 godz. 17:30 - Gryfiński Dom Kultury

Czy podróż ze Szczecina do Warszawy może skończyć się w Uzbekistanie? Oczywiście! Należy pomylić pociągi, zagadać się z nieznajomą, a na końcu parę stacji przed Warszawą Centralną umówić się na wspólną podróż.

Chcemy opowiedzieć Wam jak przypadkowe spotkanie zaowocowało wyjazdem do "utraconego serca Azji". Przepięknego, kolorowego od rękodzielnictwa Uzbekistanu. Odwiedziliśmy dawne perły Jedwabnego Szlaku, Chiwę, Bucharę, Samarkande. Każde z tych miast swoją architekturą przenosilo nas w czasie, hipnotyzowało błekitem płytek fajansowych oraz kolorowymi bazarami.

Podróżując przez dalszą cześć kraju, zieloną doliną Fergańską, dotarliśmy do Kirgistanu, kraju zaklinaczy koni. Przez kilka dni podróżowaliśmy w końskim siodle, żeby dotrzeć do ukrytego wśród wzgórz Tienszan jeziora Sogn-kol, położonego na wysokości 3100 m n.p.m. Nocowaliśmy w tradycyjnej jurcie wśród pastwisk. Nie było to jednak ostatnie górskie jezioro do którego udało nam się dotrzeć.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net