Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Ewelina i Piotrek Mucha - Przez najwyższe przełęcze świata - indyjskie Himalaje na rowerze

niedziela 03.03.2019 godz. 16:00 - Namiot Włóczykija

Podczas 16 miesięcznej wyprawy rowerowej z Białegostoku do Szczecina przez Singapur Ewelina i Piotrek przepedałowali przez 17 państw, a liczniki zatrzymały się na blisko 17600 km. Przejechali m.in obok najgłębszego jeziora na świecie, przez rozległe, mongolskie stepy, obok chińskiego Muru, zahaczyli też o niejedną tropikalną wyspę. Jednak zgodnie uznali, że 900 kilometrowa trasa przez górskie przełęcze w Himalajach była jednym z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych odcinków ich podróży rowerowej. W trakcie prelekcji skupią się właśnie na trudach drogi przez najwyższe przełęcze świata położone w indyjskich Himalajach w regionie Ladakh.

Wyprawę na dach świata rozpoczęli w Srinagar, stolicy pięknego ale i niebezpiecznego, przygranicznego Kaszmiru. Pod osłoną karabinów, z kilku dziesięciokilogramowymi sakwami, ruszyli na północny-wschód, by po ponad 14 dniach górskich wspinaczek dotrzeć do Manali i stwierdzić jednogłośnie, że to właśnie w góry skradły ich serca... i nogi :) Będzie to nie tylko pokaz zdjęć wspaniałych widoków górskich, ale także opowieść o trudach rowerowej podróży w Himalajach, o problemach z noclegami na ponad 5000 m. n.p.m., o pokonywaniu Przełęczy Trupów i szybkich zjazdach na rollercoasterze, o przygotowaniach, oczekiwaniach i niesamowitej, zapierającej dech w piersiach wyprawie, która chętnie Muszki by powtórzyły.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net