Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Mariusz Jachimczuk - Oblicza Afryki Środkowej - DR Kongo, Gabon i Republika Środkowoafrykańska

sobota 23.02.2019 godz. 17:00 - Gryfiński Dom Kultury

To opowieść o kilku podróżach do jednego z najbardziej dzikich, rzadko odwiedzanego regionu na ziemi. Będziemy przemierzać Gabon i Republikę Środkowoafrykańską poszukując mandryli, łuskowców i słoni leśnych. Odkryjemy tam nie tylko bogactwo dzikiej przyrody, ale również mozaikę kulturową mieszkańców Afryki Środkowej. Poznamy Pigmejów Aka, znanych z polifonicznego śpiewu, wpisanego na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Odwiedzimy Demokratyczną Republikę Kongo, jeden z najbogatszych w surowce naturalne krajów, niestabilny i targany konfliktami zbrojnymi. W milionowych miastach Bukavu i Goma doświadczymy realiów życia w tej skomplikowanej sytuacji politycznej. Będziemy tropić goryle nizinne i górskie, jeździć skuterem po wyspie Idjwi szukając najsmaczniejszych ananasów. W Parku Narodowym Wirunga wejdziemy na czynny wulkan Nyiragongo (3470 m), żeby godzinami wpatrywać się w największe na świecie jezioro płynącej lawy.

Mariusz Jachimczuk - z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od ponad 15 lat fotografuje i podróżuje, najczęściej po Afryce. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Tatrach, jak i w Himalajach. Od kilku lat dokumentuje życie ludzi - m.in. w Etiopii. Fotografie prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach. Współpracuje z Muzeum Azji i Pacyfiku oraz magazynem Kontynenty.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net