Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Przemysław Szczepański, Magdalena Jarocka - Still on the way. W 40 krajów dookoła świata. Przystanek Chiny

niedziela 03.03.2019 godz. 17:00 - Namiot Włóczykija

1140 dni w podróży, przez 5 kontynentów i 40 krajów - to daję niezliczoną ilość historii do opowiedzenia. Podróżowaliśmy budżetowo, głównie autostopem, transportem lokalnym i na pieszo. Dopiero co wróciliśmy, prosto z tropików, więc przypominamy sobie, jak wygląda śnieg, i jak zimna potrafi być zima. Ta podróż potwierdziła, że marzenia nie mają terminu ważności (marzyliśmy o niej od ponad dwudziestu lat), jeśli są czymś więcej niż tylko wynikiem chwilowej mody.

Chętnie opowiedzielibyśmy Wam o całej podróży, ale trudno byłoby sensownie zmieścić te ponad 3 lata w czasie jednej prelekcji. Dlatego skupimy się na jednym z jej odcinków, konkretnie Chinach. Dlaczego akurat państwo środka? Bo to jeden z najbardziej zróżnicowanych - patrz, bogatych kulturowo, a co za tym idzie ciekawych - krajów na naszej drodze. Na pewno, chcielibyśmy tam wrócić. Wystarczy wspomnieć, że zamieszkuje je 56 grup etnicznych a poszczególne prowincje różnią się od siebie znacząco i mogłyby a nawet powinny być odrębnymi państwami. Przemierzyliśmy je lądem, od jednego krańca - granicy z Kirgistanem, po drugi - Szanghaj, i od Szanghaju po granice z Birmą.

Opowiemy Wam o zachodniej części Chin - Ujgurstanie, o tej środkowej - historycznym Tybecie, czyli regionie Amdo i Kham, bo Tybet to nie tylko Tybetański Region Autonomiczny, i o wschodnio-południowych prowincjach, czyli Chinach właściwych. Powiemy o człowieku Chin, o tym, jak odmienna jest chińska logika, o różnych kuchniach, komunikowaniu się, jak poradziliśmy sobie z zamawianiem dań w restauracji, czy, jak działa tam autostop.

Więcej o naszej podróży na: www.facebook.com/stillontheway

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net