Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Dorota i Robert Szyjanowscy - Ustiurt - odlot na skraju depresji

niedziela 24.02.2019 godz. 18:00 - Namiot Włóczykija

Roberta i Doroty Szyjanowskich opowieści z eksploracji słabo znanego regionu w zachodnim Kazachstanie i Uzbekistanie. Latem 2014 i 2018 r. spędzili tam 3 miesiące, odkrywając zadziwiający świat na pograniczu depresji i klifów Płaskowyżu Ustiurt. Przemierzając szmat bezdroża, jako pierwsi Polacy dotarli do jaskiń Bałajuk i Utebaj ukrytych w płowym pustkowiu Ustiurta Nieznane fantastyczne krajobrazy, spotkania z ludźmi i ich historie, oryginalna kultura, no i włóczęga po stepie, który tutaj jest podobno w stanie przekonać do siebie każdego sceptyka - to wszystko na pewno uwolni potężną dawkę inspiracji. A poza tym - czy da się przepłynąć wpław między kontynentami?

Dorotę i Roberta Szyjanowscy kojarzy się, a przede wszystkim Roberta, z Pierwszą Wyprawą Śladami Benedykta Polaka (2004 r.) i z wieloma przedsięwzięciami promującymi postać pierwszego polskiego podróżnika w Polsce i zagranicą. Ostatnie lata, to pośród mnóstwa inny podróży eksploracja prawie zupełnie nieznanego półwyspu Mangystau, rozpoczęta w 2014 r. O ich pierwszym razie w tym zagadkowym regionie można było przeczytać w artykułach opublikowanych między innymi w "Poznaj Świat", "Off-road pl" czy "Wrocławskich Studiach Wschodnich" no i posłuchać na Włóczykiju w 2015 r. Zapraszamy na ciąg dalszy.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net