Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Tomek Gniazdowski, Tymon Pastucha, Janusz Bekas - Bałkany 2018

poniedziałek 25.02.2019 godz. 16:30 - Gryfiński Dom Kultury

Tomek. Tymon. Janusz. Gryfino. Szczecin. Dąbie. 3 chłopaków, których łącza wspólna pasja - do podróży, przygód, poznawania świata, innych ludzi i robienia wszystkiego, co pozwala być w drodze.

Nasza podróż objęła niemal wszystkie państwa leżące na półwyspie bałkańskim, poczynając od Grecji, przez Albanię, Czarnogórę, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Bułgarię, Rumunię na Ukrainie kończąc. 24 dni i ponad 5 tys. kilometrów. Ale nie o liczby tutaj chodzi, czy o ilość pieczątek wbitych w paszportach (co też daje satysfakcję), lecz o ludzi spotkanych po drodze, rozmowy, smaki, widoki, przygody mrożące krew w żyłach i wszystko, czego nie mamy "tutaj". Podróż każdym możliwymi rodzajami transportu: autostopem, busem, marszrutką, pociągiem, metrem, promem, samolotem, a często "pieszko". Spanie legalnie i na dziko w każdym miejscu - od "Hotelu Europa" w Rachowie, nieczynną szkołę w centrum Janiny, plażę nad kanałem Korynckim po cmentarz w Palje Brdo kończąc. Ludzie, wszystkich narodowości zgromadzonych na Bałkanach, wielu zawodów: od sprzedawcy bananów, po posła.

Mieliśmy ogromne szczęście mogąc trafić do środka Bałkańskiego Kotła i czerpać z niego to co najlepsze i bez sztucznych dodatków.

Odpowiemy na pytania: Jakie Bałkany zobaczyliśmy? Dlaczego warto podróżować? Jak robić to budżetowo? Dlaczego nie powinno się przekraczać granicy nocą? Jak uniknąć wyłudzenia łapówki? Jak nie pozabijać się nawzajem? I wciąż nie mieć dość! A także wielu, wielu innych!

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net