Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

wycieczka - Tuczno

sobota 23.02.2019 godz. 09:00 - Odjazd z przystanku PKS na ul. Szczecińskiej

Ceny biletów:
- 40 zł bez karnetu
- 20 zł z karnetem

Tuczno to jeden z wycieczkowych kierunków Włóczykija 2019. Po miejscowości oprowadzi uczestników Randolf Bytnerowicz, malarz i znakomity przewodnik, opowiadający zarówno o urodzie dzieł pomorskiej sztuki, jak i tajemnicach fortyfikacji Wału Pomorskiego.

Dzieje Tuczna związane są nierozerwalnie z rodem Wedlów, który bardzo mocno wpisał się w historię Pomorza Zachodniego. W XIV w. Wedlowie zbudowali w Tucznie zamek na malowniczym i mającym walory obronne wzgórzu między dwoma jeziorami, który do dzisiaj dominuje nad miastem. Krajobraz atrakcji wypełniają m.in. barokowe dzieła w miejscowym kościele, pomnik Michaela Jacksona czy lokalna fabryka czekolady.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net