Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Marcin Jakub Korzonek - TransNegev 2017 - rowerem przez pustynię rzeką, której nie ma

sobota 23.02.2019 godz. 18:00 - Namiot Włóczykija

Pustynia Negew w Izraelu to jedna z najmniejszych pustyń i zarazem jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na świecie. Eksplorowanie jej od czasów powstania państwa Izrael jest bardzo utrudnione, gdyż prawie cała jej powierzchnia jest wielkim poligonem wojskowym na którym armia izraelska prawie codziennie przeprowadza ćwiczenia. Próba przejechania rowerem pustyni Negew to z jednej strony zmaganie się z grzęznącymi w piachu oponami, kamienistymi stromymi drogami, upałem, całkowitym brakiem wody, a z drugiej polami minowymi oraz zakazami wojskowymi.

TransNegev 2017 to też prawdopodobnie pierwsza kompleksowa próba przejechania na rowerze przez środek pustyni bez korzystania z dróg asfaltowych. Podczas spotkania dowiemy się także dlaczego na pustyni Negew nie spotkamy Beduinów, co łączy diament i drzewa, jak znaleźć skorpiona w ciemności oraz ile lat bez wody może przeżyć pustynny ślimak.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net