Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Anna Dróżdż, Kamil Majerczyk - A gdyby tak rzucić wszystko i wyruszyć jachtostopem do Ameryki Południowej?

niedziela 24.02.2019 godz. 17:00 - Namiot Włóczykija

Marzyliśmy o niezwykłej przygodzie, która miała połączyć nasze pasje do żeglarstwa i trekkingu. Postanowiliśmy pod żaglami pokonać Ocean Atlantycki i Morze Karaibskie, aby dotrzeć do Parków Narodowych Ameryki Środkowej i Południowej oraz górskich szlaków w Andach. Naszym życiem na siedem miesięcy stała się podróż, która miała być nie tylko odkrywaniem egzotycznej fauny i flory, poznawaniem nowych kultur i spotkaniem z rdzenną ludnością. Wyprawę połączyliśmy z Akcją Charytatywną na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. J. Tischnera.

Podążaliśmy szlakiem dzikich zwierząt, tropikalnych lasów deszczowych, górskich ścieżek i starożytnej cywilizacji Inków. Udało nam się przeżyć bliskie spotkanie z jednym z najbardziej jadowitych węży na świecie w Kostaryce, zamienić się na chwilę w pracowników restauracji w kolorowym Guatape w Kolumbii, pracować na plantacji kakao w Ekwadorze, wspiąć się samodzielnie na ponad 5 000 m n.p.m., postawić stopy na geograficznym równiku, podziwiać najstarsze na świecie miasto Inków oraz Park Narodowy Tęczowych Gór w Peru. Wyprawę zorganizowaliśmy w całości na własną rękę, gromadząc praktyczne informacje, które pomogą kolejnym zainteresowanym w samodzielnej organizacji podróży nastawionej na turystykę ekstremalną.

Ameryka Południowa z pewnością ma nam jeszcze wiele do zaoferowania i wiemy, że to nie była nasza ostatnia podróż na tym kontynencie. Zdobyliśmy niezwykłe doświadczenia, poznaliśmy dziesiątki wspaniałych ludzi, nauczyliśmy się wiele o sobie i staliśmy się silniejszymi ludźmi. Wiemy, czego chcemy o życia i wiemy, że to dopiero początek podążania podróżniczym szlakiem.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net