Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Wiktoria Kotwicka - Ameryka Południowa w siodle

sobota 23.02.2019 godz. 16:00 - Namiot Włóczykija

Samotna wyprawa konna zrealizowana przez Tadeusza Kotwickiego w latach 1995-1997. Początek tej wyprawy sięga Cieśniny Magellana i obejmuje dwutygodniowy marsz na północ z zaprojektowanym przez siebie w Polsce siodłem rajdowym do jednej z patagońskich estancji by tam kupić i w 10 dni samodzielnie ujeździć 5-letnią klacz rasy criollo. Następnie to już swoista podróż we dwójkę - człowiek i koń. Tadeusz Kotwicki z Kropką - bo tak nazwał klacz - przemierzył cały kontynent, ponad 10 000 km, bez sponsorów i praktycznie bez pieniędzy.

O tym jak wyglądały 2 lata w siodle Tadeusza Kotwickiego opowie jego córka, Wiktoria Kotwicka. Będzie to opowieść o niezwykłej relacji człowieka i konia i oczywiście opowieść o wędrówce przez Argentynę, Boliwię, Peru, Ekwador i Kolumbię w czasach bez internetu. Opowieść m.in. o tym dlaczego Kotwicki został wzięty za legendarnego Pishtaco, który w w dialekcie hiszpańskiego używanym w Peru to wyjątkowo antypatyczny osobnik - gringo zajmujący się mordowaniem Indian na tłuszcz do swoich maszyn; opowieść o tym dlaczego podróżnik musiał zostawić swojego czworonożnego towarzysza ze względu na panującą na granicy kolumbijsko-panamskiej sytuację i w jaki sposób przemierzył dalszą drogę do Kansas City (USA), gdzie zakończył wyprawę.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net