Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Monika Radzikowska - Białoruś: historia zamrożona

piątek 22.02.2019 godz. 16:30 - Namiot Włóczykija

"Nie dość, że zimą, nie dość, że sama, nie dość, że autostopem, to jeszcze na Białoruś!" - moja mama.

Co wiecie o Białorusi? Ja wiedziałam niewiele. Jakiś zarys wspólnej historii sprzed wojny i Łukaszenka w telewizji. Przeczytałam kilka książek, z których wyzierał niesamowity marazm. Nie uwierzyłam im. Chciałam sprawdzić. Dlatego przekroczyłam granicę w Terespolu i z uniesionym kciukiem ustawiłam się na wylotówce w kierunku wschodnim. I tak jechałam - tirami, kamazami, starymi ładami. Z nauczycielami, robotnikami, kierowcami, stolarzami, dwiema szalonymi emerytkami i jednym Kubańczykiem, który został Rosjaninem.

Gdzie są cerkwie budowane przez anioły? Co to znaczy być Białorusinem? Czego uczą w białoruskich szkołach? Jakie historie zostały skazane na zapomnienie? Kiedy najlepiej biorą ryby w Świtezi? Kim są historycy-ruiniści? I jakie dowcipy opowiada się po cichu? Odpowiedzi podczas prelekcji.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net