Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

wystawa Roberta "Robb" Maciąga - Aszura - Dzień Pamięci

 - Gryfiński Dom Kultury

"Aszura - Dzień Pamięci" to pierwsza wystawa fotograficzna globtrotera i autora książek podróżniczych Roberta Maciąga, która zamyka okres 20 lat jego podróży. Nie są to podróże częste, ale na ogół długie i zawsze zbliżające go do ludzi. Wystawa powstała przy okazji kolejnego wyjazdu do Iranu, który był jego ósmą wizytą w tym kraju a drugim w okresie Aszury. Zdjęcia powstały w ciągu dwóch dni, w mieście Jazd (Yazd) w środkowym Iranie.

Aszura jest muzułmańskim świętem, jednym z najważniejszych dla szyitów. Przez szacunek do muzułmanów i ich tradycji, na Bliskim Wschodzie czy w Indiach, święto jest niekiedy obchodzone także przez wyznawców innych religii.

Wystawa to 24, duże, czarno-białe fotografie, w produkcję których zaangażował się Olympus Polska (jako producent sprzętu fotograficznego), Epson (jako sponsor papieru), Fotosilesia (jako drukarnia) i ITO Design (jako sponsor pokrywający wszelkie koszty produkcji wystawy).

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net