Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Monika Masaj - Zepsuty Kompas - Dwa lata autostopem przez Afrykę

sobota 23.02.2019 godz. 15:00 - Namiot Włóczykija

Początkowy zamysł przejazdu autostopem trasy z Kairu do Kapsztadu przerodził się w dwuletnią włóczęgę. Ponad 40000 km samotnej podróży przez 22 kraje Afryki (m. in. Republikę Środkowoafrykańską, Angolę, Demokratyczną Republikę Konga, Sudan, Egipt czy Gwineę Bissau). Jak odczuwa się tak długą podróż w trakcie, ale także i po powrocie do kraju? Co zmienia się w postrzeganiu spotykanych ludzi i samego siebie w kolejnych etapach wędrówki. Razem zobaczymy jak sawanna przeradza się w dżunglę, dowiecie się jak smakują smażone banany z majonezem i czy łatwo jest podróżować samotnie przez Czarny Ląd.

Monika Masaj - sama o sobie mówi że: "Nie jestem nikim nadzwyczajnym. Zwykła dziewczyna z małej miejscowości na Podkarpaciu, którą nosi po świecie". Lubi podróżować samotnie, szczególnie autostopem, w samolot wsiada tylko kiedy jest do tego zmuszona. Niedawno wróciła z 2 letniej wyprawy przez Afrykę. Szczególnie interesuje się tematyką konfliktów zbrojnych, stąd też kierunki jej podróży wzbudzają wiele kontrowersji. Obecnie ładuje baterie w Polsce i szykuje się do kolejnego wyjazdu.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net