Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Alicja Rapsiewicz - Zimbabwe od serca

sobota 23.02.2019 godz. 20:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

"Zvakanaka kuva pano" - jak dobrze tu być - tego zdania w języku shona nauczył mnie ojciec rodziny, której stałam się częścią.

Nigdy wcześniej nie miałam szczególnego zamiaru jechać do Zimbabwe, cała Afryka zostawała na końcu planów podróżniczych. Pojechałam tam trochę przypadkiem i okazało się, że to jest miejsce, z którego tak naprawdę nigdy już chyba nie wrócę, mimo, że mieszkam w Polsce.

Spojrzenie prosto w paszczę lwa wylegującego się pod drzewem kilka metrów dalej, obserwowanie żyrafy zza krzaka, delektowanie dziką przyrodą - to jedno, ale Zimbabwe to dla mnie przede wszystkim spotkania z ludźmi, które za każdym razem potęgowały uczucie, że ja tych ludzi już znam, mimo, że wcześniej nigdy ich nie spotkałam.

Chcę Wam opowiedzieć, dlaczego Zimbabwe stało się "moim" miejscem i dlaczego ma właściwości uzdrawiające, mimo, że złapałam tam dość paskudną bakterię!

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net