Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

koncert - Acid Drinkers

piątek 22.02.2019 godz. 22:00 - Gryfiński Dom Kultury

BILETY ZOSTAŁY WYPRZEDANE!

Acid Drinkers to najbardziej widowiskowa kapela thrash metalowa w Polsce, istniejąca już ponad 30 lat. W swojej historii zagrała ponad 1500 koncertów, wiele z nich głęboko zapadło w pamięć fanom mocnego grania. Oprócz niezapomnianych występów na festiwalach jarocińskich, Metalmanii, w Węgorzewie czy na Przystanku Woodstock, Acidzi poprzedzali w naszym kraju występy takich gigantów jak Deep Purple, Megadeth, Sepultura, Korn czy Slayer.

Acid Drinkers powstał 21 września 1986 roku z inicjatywy Tomasza "Titusa" Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta "Litzy" Friedricha (gitara, wokal). Do składu dołączył Darek "Popcorn" Popowicz (gitara) oraz bębniarz Piotr "Chomik" Kuik, dosłownie na chwilę zastąpiony przez Macieja "Ślepego" Głuchowskiego. W niecały miesiąc po utworzeniu kapeli Tytus został powołany do wojska i opuścił kolegów na dwa lata. Po powrocie i reaktywacji na perkusję przyszedł Maciej "Ślimak" Starosta. W tym składzie zespół pracował nad własnymi kompozycjami - powstawały takie numery jak "Barmy Army", "Del Rocca" czy "I Mean Acid".

Debiut sceniczny zespołu miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej 26 sierpnia 1989 roku. Występ ten otworzył kapeli drzwi do kariery: wieść o nowym, świetnym zespole metalowym szybko rozeszła się po Polsce. Panowie niedługo po tym dostali szansę nagrania płyty, a tym samym kontynuacji kariery. W tym klasycznym składzie powstały najgłośniejsze albumy, m.in. debiut "Are You A Rebel?", "Vile Vicious Vision" czy "Infernal Connection".

W składzie roszady następowały tylko na pozycji gitarzysty. Po odejściu w 1998 roku "Litzy", przez grupę przewinęli się: Przemysław "Perła" Wejmann (1998-2003), Tomek Lipa" Lipnicki (2003-2004), Aleksander "Olass" Mendyk (2004-2008, zmarł), Wojciech "Jankiel" Moryto (2009-2016). Obecnym gitarzystą jest Łukasz "Dzwon" Cyndzer (od 2017).

W 2015 roku w Plebiscycie Teraz Rock za 2014 zespół wygrał w kategorii Przebój roku ("Don't Drink Evil Things") oraz Płyta wszech czasów ("Infernal Connection"). Zajął także 2 miejsce w kategorii Koncert polskiego wykonawcy (występ na Luxfeście).

23 września 2016 roku nakładem wytwórni Makumba Music wydany został siedemnasty, jak na razie ostatni, album studyjny Acidów zatytułowany "Peep Show".

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net