Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Marian Anklewicz, Andrzej Urbański - Gryfińskie Trasy Rowerowe II

Ukazała się drugą część przewodników rowerowych z serii "Gryfińskie Trasy Rowerowe", których autorami są Andrzej Urbański i Marian Anklewicz. Pierwsza część ukazała się w maju 2010 roku.

Przewodnik obejmuje swoim zasięgiem Gryfino i tereny na południe oraz wschód od miasta. Wszystkie trasy mają charakter okrężny, rozpoczynając się i kończąc w centrum Gryfina. Druga część opisuje trzy trasy:
- "Pasmem Południowym" prowadząca przez Żórawki, Pniewo, Nowe Czarnowo, Krzypnica, Krajnik, Dolna Odra
- "Ziemi Wełtyńskiej" prowadząca przez Wełtyń, Gardno, Drzenin, Sobieradz, Chwarstnica, Borzym, Mielenko Gryfińskie, Wirów
- "Między Tywą a Pniewą" prowadząca przez Szczawno, Bartkowo, Gajki, Steklno, Włodkowice, Steklinko, Nowe Czarnowo, Dolna Odra.

Uzupełnieniem tekstów i fotografii wybranych miejsc są załączona do przewodnika mapka oraz profile hipsometryczne pokazujące stropień trudności tras pod względem zróżnicowania wysokości terenu.

Sponsorem publikacji jest Samorząd Miasta i Gminy Gryfino.

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net