Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

koncert - Gabinet Looster

czwartek 01.03.2018 godz. 21:15 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Gabinet Looster to siedmioosobowy zespół grający muzykę z pogranicza punka, reggae, ska, rocka i bluesa. Zespół powstał w 2011 roku w Londynie z inicjatywy Piotra Wróbla, Rafała Wrony, Roberta Wiktorowicza i Adama Szczebla. Pod koniec 2012 roku Gabinet Looster dołączył do grona polskich kapel "undergroundowych", koncertujących w londyńskich klubach. W latach 2013-2014 zespół wziął udział w wielu międzynarodowych festiwalach w Wielkiej Brytanii. Rok 2015 stał pod znakiem spontanicznej decyzji o wyjeździe w trasę po Europie, gdzie Gabinet Looster zagrał na ulicach między innymi Amsterdamu, Berlina, Budapesztu, Ljubljany czy Paryża, nie zapominając oczywiście o polskich miastach. W latach 2014-2017 kapelę zaproszono na wspólne koncerty z zespołami: Strachy Na Lachy, Kult, Pidżama Porno, Hey. W 2016 roku dzięki udanej kampanii na Kickstarterze Gabinet Looster wydał swój debiutancki album, nagrany w gdańskim studiu Custom 34. Płyta pod tytułem "Postulaty" zawiera 13 kompozycji stworzonych przez zespół do tekstów Adama Szczebla. W nagraniach gościnnie udział wzięła Barbara Bartz (skrzypce), oraz sekcja dęta Kultu: Tomasz Glazik (saksofon barytonowy), Jarosław Ważny (puzon) oraz Janusz Zdunek (trąbka).

Gabinet Looster to również spontaniczne występy na londyńskich ulicach, w parkach, nad rzeką czy w nocnym autobusie, dające bezpośredni kontakt z fanami. Gabinet to przede wszystkim szalona grupa przyjaciół, która (tworząc w Anglii w języku polskim) znalazła sobie fanów nie tylko wśród Polaków. To szczera radość dzielenia się muzyką, która nie zna granic.

CENY BILETÓW:
- 10,00 zł dla osób bez karnetów
- za darmo dla osób z karnetami (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Gryfińskiego Domu Kultury)

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net