Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

spotkanie autorskie - Paweł Smoleński (WIECZÓR KONTYNENTÓW)

sobota 03.03.2018 godz. 19:00 - Gryfiński Dom Kultury

Paweł Smoleński (ur. 1959) - reporter, publicysta, od 1989 roku dziennikarz Gazety Wyborczej, wcześniej współpracownik pism drugiego obiegu. Napisał m.in.: Pokolenie kryzysu, Pochówek dla rezuna, Irak. Piekło w raju, Izrael już nie frunie, Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie (wraz z Bartłomiejem Kurasiem), Balagan. Alfabet izraelski, Oczy zasypane piaskiem, Szcze ne wmerła i nie umrze - wywiad rzekę z Jurijem Andruchowyczem, Zielone migdały czyli po co światu Kurdowie, Wieje szarkijja. Beduini z pustyni Negew oraz Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk (wraz z Bartłomiejem Kurasiem) oraz "Syrop z piołunu. Wygnani w akcji Wisła". Kilkanaście jego reportaży opublikowała paryska Kultura. Laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego w 2003 roku za książkę "Pochówek dla rezuna", ukraińskiego orderu "za odwagę intelektualną", przyznawanego przez środowiska związane z lwowskim pismem JJ oraz Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi. W 2006 roku otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak za zbiór reportaży "Izrael już nie frunie". Mieszka w Warszawie.

Smoleński często w swoich reportażach szuka miejsc, w których iskrzy, krajów szarpanych konfliktami, podzielonych społeczności, których problemy, mające najczęściej źródło w przeszłości, kładą się głębokim cieniem na teraźniejszość i przyszłość.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net