Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Ula Ziober & CO - wystawa "PO|MIĘDZY

PO|MIĘDZY to opowieść o uchodźcach przybywających do Polski. Dużo się mówi o tym skąd i dlaczego uciekają. Wciąż jednak nikła jest wiedza o tym co się z nimi dzieje kiedy już docierają na miejsce. Po licznych trudach związanych z doświadczeniem wojny, decyzją o opuszczeniu domu, ucieczką oraz przebytą drogą, wciąż są niepewni co ich czeka. Chcemy pokazać kim są ci ludzie, których społeczeństwo traktuje jako obcych i niechcianych. Czym się zajmują, jakie mają możliwości na powrót do normalnego życia. Jak wyglądają kwestie formalne po przekroczeniu granic Polski? Czy są w stanie pozbyć się wrażenia tymczasowości?

Wystawa zaprezentowana jest w przyczepie kempingowej - niewielkiej i mobilnej przestrzeni, która może się jednak stać azylem i pewnego rodzaju domem. W tę nietypową sytuację zostały wpisane historie osób, które są pośród nas. Które po trudnych doświadczeniach wciąż nie mogą w pełni ukończyć swojej podróży. Oprócz zbierania informacji od organizacji pracujących z uchodźcami, niezwykle istotne jest dla nas emocjonalne doświadczenie. Wkroczenie w małą, intymną przestrzeń, wypełnioną osobistymi opowieściami, wspomnieniami, doświadczeniami ma za zadanie wzbudzić refleksje i skrócić dystans.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net