Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Konrad Rylski - Dentysta w Afryce

sobota 24.02.2018 godz. 15:00 - Gryfiński Dom Kultury

Nazywam się Konrad, jestem dentystą, od siedmiu lat wraz koleżankami i kolegami podróżujemy do Afryki aby tam nieść pomoc ale również poznawać nowe miejsca i kultury.

"Dentysta w Afryce" jako pomysł powstał w styczniu 2011 roku, po podróży do Kamerunu, gdzie spędziłem wśród wspaniałych ludzi ponad dwa tygodnie. Poznałem ich potrzeby, zobaczyłem na własne oczy to co większość może poznać tylko z relacji w telewizji - ubóstwo i biedę ludzi. Ludzi, których pozbawiono godności, a jednocześnie dumnych. Ludzi w dwudziestym pierwszym wieku żyjących w warunkach niejednokrotnie kamienia łupanego. Ludzi cierpiących ale mimo to szczęśliwych.

Od tego czasu w Kamerunie, Ghanie, Tanzanii, Namibii, Republice Środkowoafrykańskiej działało już 17 osób, czasem na krótko a czasem nawet na pół roku. Stomatolodzy z Polski pomogli tysiącom osób. Pracując w gabinetach, czasem zlokalizowanych w szkołach a czasem na placach we wiosce. Mamy też stacjonarne gabinety, jednak stawiamy na pracę w terenie. Dzięki temu możemy dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących ale również poznać codzienność mieszkańców odwiedzanych miejsc.

Nie jeździmy w turystyczne rejony. Często naszym jedynym "turystycznym" akcentem wyprawy są wycieczki dookoła przychodni. Ale rekompensują to długie rozmowy z przyjmującymi nas misjonarzami i wiele ciekawych spotkań z miejscowymi.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net