Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Tomek 'Czapkins' Mackiewicz - Wspomnienie

piątek 02.03.2018 godz. 18:00 - Gryfiński Dom Kultury

Tomek 'Czapkins' Mackiewicz był wysokogórskim "punkiem". Pisał swoje życie z daleka od schematów.

W młodości uzależniony od heroiny, leczył się w ośrodkach Monaru. Latami podróżował po świecie, w dużej mierze autostopem. Podczas pobytu w Irlandii zaprzyjaźnił się z Klonosiem (Markiem Klonowskim), z którym przez lata tworzył wyprawow-pracowniczy tandem. Chłopaki zajmowali się stawianiem masztów na potrzeby przyszłych farm wiatrowych, a w 2008 roku podjęli się wyczerpującego trawersu Mount Logan. Była to pierwsza poważna akcja wysokogórska Czapy. W 2009 Tomek zdobył samotnie Chan Tengri w Tienszanie.

Pieniądze na swoje wyprawy często zbierał za pomocą crowdfundingu. Wielokrotnie usiłował zdobyć zimą Nanga Parbat. Ostatnią próbę (po raz siódmy) podjął z Elisabeth Revol. Najprawdopodobniej była to próba udana. Podczas schodzenia z góry pogoda uległa załamaniu. Według relacji Élisabeth Revol Tomasz Mackiewicz nabawił się choroby wysokościowej, ślepoty śnieżnej oraz licznych odmrożeń. Do dzisiaj Tomek nie powrócił z góry.

W trakcie spotkania wykorzystane zostaną materiały rejestrowane przez lata przez Marka Klonowskiego.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net