Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Anna Jaklewicz - Indiana Jones w spódnicy - archeologiczne podróże do Sudanu

niedziela 25.02.2018 godz. 15:00 - Piekarnia

Czy każdy archeolog nosi kapelusz a'la Indiana Jones? Czy jego życie jest tak pełne przygód jak filmowego bohatera? Skąd archeolog wie, gdzie prowadzić wykopaliska, by coś odnaleźć? Co dzieje się z zabytkami po ich odkryciu?

Pokaz Anny Jaklewicz, podróżniczki i archeolożki, zabierze nas do Sudanu, gdzie towarzyszyć będziemy misji archeologicznej w jej pracach. Razem z badaczami spróbujemy odkryć tajemnice starożytnych grobowców, dowiemy się jak datuje się zabytki i czym zajmują się poszczególni członkowie wyprawy archeologicznej. Poznamy też najciekawsze miejsca i najbardziej fascynujące tradycje współczesnego Sudanu - kraju, w którym jest więcej piramid niż w Egipcie. Zobaczymy taniec derwiszów ? sufickich mistyków, weźmiemy udział w walkach plemienia Nuba i odwiedzimy targ wielbłądów. Na koniec udamy się do Kassali - miasta na pograniczu z Erytreą - ulubionego miejsca sudańskich nowożeńców.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net