Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Piotr Czyszpak - Jedwabnym szlakiem nad morze którego nie ma

niedziela 25.02.2018 godz. 17:00 - Piekarnia

Będzie to opowieść o podróży do odległych stanów, stanów Azji Centralnej. Będzie to podróż przez miasta Jedwabnego Szlaku aż do martwego dziś Morza Aralskiego. Morze Aralskie i miasta Jedwabnego Szlaku w Azji centralnej to były moje główne cele ostatniego wyjazdu, a po krajach byłego ZSRR w tym również Azji Środkowej podróżuję już od kilku lat. Tym razem odwiedziłem olbrzymi i pełny kontrastów Kazachstan, oraz mieszankę sowietstanu i orientu w Uzbekistanie.

Opowiem wam o bogatych stolicach i umarłych portach, o największej katastrofie ekologicznej spowodowanej przez człowieka i o fantastycznych miastach zbudowanych jego ręką. O gościnności, naciągactwie, czaju w miseczce i wódce w stakanku. Opowiem też o tym jak legalnie zostałem milionerem i o tym jak walutą w Uzbekistanie stają się polskie cukierki, a wszystko to będzie okraszone widokami wyjętymi z baśni tysiąca i jednej nocy.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net