Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Marzena i Krzysztof Wystachowie - Prędzej umrzeć niż żyć w niewoli

piątek 23.02.2018 godz. 18:00 - Gryfiński Dom Kultury

Tym razem zabierzemy Was w górską część Boliwii, gdzie spędziliśmy większość ostatniego, 9-miesięcznego pobytu w tym kraju. Będzie to opowieść o mieszkańcach Boliwii, którzy walczą by zerwać niewolące ich kajdany: biedy, dyskryminacji i pułapek przyrody. Tak, jak mówi ich narodowe motto: prędzej umrzeć niż żyć w niewoli!

Poznacie Cholity, które postanowiły pokazać, że szczyty gór nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn, a codzienny strój może służyć równie dobrze w najwyższych górach. Pucybutów, którzy marzą, by zrzucić maski i odmienić swój los. Niepełnosprawnych, którzy walczą - i to dosłownie - o godne życie. Oraz rolników, którzy próbują uniezależnić się od zanieczyszczonego i kapryśnego jeziora.

Nasi bohaterowie opowiadają o tym, że wiara umiera ostatnia, a posiadanie celu daje motywację, aby wstać rano (nawet jeśli nie ma się łóżka) i zacząć przenosić góry.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net