Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Maciej Gil - W starym albumie, czyli z Orbisem w świat

niedziela 25.02.2018 godz. 20:00 - Piekarnia

Aleksandria, Algier, Ateny, Bejrut, Bukareszt, Istambuł, Monte Carlo, Neapol, Nicea, Rzym, Tunis, Valetta w latach 60. ubiegłego wieku. Odnaleziony album wypełniony zdjęciami z trzech wycieczek statkami pasażerskimi z Polskim Biurem Podróży Orbis staje się zaproszeniem do podejrzenia świata, którego już nie ma, ale też do zastanowienia się nad możliwościami zwiedzania nie tak znowu odległych zakątków globu w głębokim PRL-u, nad osobliwościami państwowego monopolu wyjazdowego, nad dziejami ruchu turystycznego i historią statków pasażerskich, wreszcie nad zmianami otaczającej nas rzeczywistości.

Jak nazwać, jak zakwalifikować taką prezentację? Zdjęcia sprzed półwiecza ze współczesnym, choć nieustannie odwołującym się do historii i archiwaliów komentarzem. Może jako retropodróż? Zastanówmy się wspólnie już po niej.

Maciej Gil - animator kultury filmowej, dziennikarz, prelegent, czasem też podróżnik. Podczas Włóczykija 2017 opowiadał U Suszka o Kinobusie, czyli podróżach śladami dawnej kultury filmowej.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net