Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Monika Radzikowska - Rakieta na Pograniczu

niedziela 25.02.2018 godz. 17:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Teorii na temat tego, gdzie zaczyna się Wschód jest mnóstwo, jedni mówią, że w Moskwie, inni że na Uralu. Kiedy jednak ludzie w Polsce, nad Bugiem, zaczęli do mnie mówić jak do obcokrajowca przekonałam się, że ta granica jest znacznie bliżej. Przez ponad miesiąc włóczyłam się niespiesznie, na rowerze, po wschodniej Polsce. Bez żadnego planu, jechałam tam, gdzie kierowali mnie miejscowi. Jak mówili: "skręć w prawo, tam słychać dzwony, w miejscu, gdzie cerkiew zapadła się pod ziemię" - to jechałam i przystawiałam ucho. Jak mówili: "jedź, tam mieszka pustelnik na bagnach" - jechałam i jako gość pustelni jadłam zupę szczawiową słuchając wykładu o leczniczych ziołach i układach z ptakami. Ale jak mówili: "tam za lasem mieszka szeptucha, ale nie jedź, bo to wiedźma" - to jechałam tym bardziej i siadałam na ławce ze starszą panią, która kazała mi czytać z chmur. Na koniec spróbowałam natomiast przejechać białoruską granicę udając ciężarówkę (prawie się udało).

Będą ruiny, bagna, leśne opowieści, zaginione wioski, przeprawy przez rzeki - dramat i kabaret w jednym, jak to na Wschodzie. I na pewno jeszcze tam wrócę, może niebawem, bo tematów zostało tam jeszcze mnóstwo.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net