Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Sara Rogowska - Afryka Zachodnia. Przyjaźń, diament i Święta Ryba

sobota 03.03.2018 godz. 19:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

"Afryka Zachodnia, koniec listopada, niemiłosierny żar leje się z nieba, a ja stoję nad zazielenioną nieco sadzawką i żarliwie modlę się do Świętej Ryby wraz z miejscowym Szamanem, tutejszą ludnością i współtowarzyszami podróży. Bo do kogo można się modlić w tym miejscu zapomnianym kompletnie przez Boga i ludzi? A Święta Ryba okazuje się nader łaskawa: dzięki niej przez kolejne tygodnie bez uszczerbku na zdrowiu wychodzimy z każdej możliwej opresji, przemierzamy tysiące kilometrów, choć dróg zdecydowanie brakuje, odwiedzamy dżunglę, składamy wizytę w kopalni diamentów, zostajemy uwięzieni na noc w domu bez klamek, zwiedzamy miasto z lokalnymi gwiazdami rapu, pijemy wódkę z żołnierzami ONZ, uczymy się tworzyć afrykańskie bębny, a gdzieś w międzyczasie tak obrastamy czerwonym, afrykańskim pyłem, że na granicy Wybrzeża Kości Słoniowej nie chcą wpuścić nas do kraju, dopóki... się nie umyjemy!

Liberia, Gwinea, Sierra Leone i Wybrzeże Kości Słoniowej - czyli podróż przez jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, gdzie nic nie ma, nikt nie zagląda i w ogóle nie ma po co tam jechać... i właśnie dlatego jest to podróż fascynująca, pełna paradoksów, a przede wszystkim spostrzeżeń dających zupełnie nowy punkt widzenia na sprawy, które dotychczas mogły wydawać się ważne. Zapraszam do wspólnego odwiedzenia tego zakątka świata!"

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net