Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

wycieczka - Międzychód

sobota 24.02.2018 godz. 09:00

Międzychód jest miastem, które oczarowuje przyjezdnych ciekawym układem urbanistycznym. Położone jest na przesmyku miedzy jeziorem a rzeką, a z międzychodzkiego Rynku, który jest jednym z bardziej malowniczych wielkopolskich rynków, można zajrzeć nad Wartę i jezioro jednocześnie. Całość uzupełniają charakterystyczne kamieniczki i będące niepowtarzalną atrakcją wąskie uliczki, zwane gąskami, prowadzące do jeziora czy Warty. Niepowtarzalną atrakcją jest "Laufpompa" - źródło artezyjskie ujęte w ozdobną żeliwną pompę, bijące z głębokości ok. 90 metrów, o charakterystycznym zapachu i właściwościach leczniczych.

Na terenie gminy Międzychód w małej miejscowości Mniszki znajduje się Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. To założony w wyremontowanych, zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodek, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów - kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę czy skład kolonialny oraz poznać przyrodę Doliny Kamionki.

CENY BILETÓW:
- 40,00 zł dla osób bez karnetów
- 20,00 zł dla osób z karnetami

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net