Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Andrzej 'Saszka' Maziakowski - Plan awaryjny. Nadniestrze

sobota 24.02.2018 godz. 20:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Poprzedniego lata z powodu dalszego pobytu na bezrobociu i związanymi z tym ograniczeniami finansowymi Saszka wykonał plan awaryjny w postaci miesięcznego niskobudżetowego wyjazdu na Wschód. Jako, że bardzo często spotkania Saszy kończą się piciem alkoholu i związanym z tym zmęczeniem postanowił zabrać ze sobą rower z silnikiem. Podróż zaczął od ukraińskiego Woodstoku i dalej od zwiedzania Mołdawii. Maksymalnie spenetrował Nadniestrze, zaglądając do prawie każdej dziury od strony Dniestru. Integrując się z ludźmi i fotografując się przy wszystkich pomnikach z sowiecką symboliką nie narzekał na samotność. Po Nadniestrzu Sasza pojechał na zlot motocyklowy na Ukrainie i odwiedził kolegów w takich miastach jak Nikolajew, Zaporozie, Dniepropietrowsk. Skończył na wsi pod Charkowem gdzie wysiadła mu wątroba i nastąpił tak zwany zgon w pociągu relacji Charków-Lwów.

Saszka dalej szuka pracy powiązanej ze Wschodem. Na Włóczykiju zobaczyć będziemy mogli również rower podróżnika, który jest do... sprzedania.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net