Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Agnieszka Rostkowska - Cypr Północny. Państwo, którego nie ma

sobota 24.02.2018 godz. 19:00 - Piekarnia

Cypr od ponad 40 lat podzielony jest na dwa obce sobie światy - Republikę Cypryjską i Turecką Republikę Cypru Północnego, nieuznawane przez świat państwo, ustanowione w wyniku zbrojnej interwencji Turcji. Do 2003 r. nie było między nimi żadnych punktów stycznych. Granica pozostawała zamknięta, a o tym co dzieje się po jej drugiej stronie informowała jedynie oficjalna propaganda. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Dziennikarka Agnieszka Rostkowska zaprasza na reporterską opowieść o Cyprze Północnym. Przybliży niezwykłe historie ludzi żyjących za pan brat z zasiekami strefy buforowej ONZ, opowie o szalonych pomysłach aktywistów dążących do zjednoczenia wyspy oraz o toczących wojnę na wspomnienia zwolennikach statusu quo. Zabierze nas do Warosi, ukochanego przez Brigitte Bardot i inne światowe gwiazdy kurortu, który zamienił się w miasto duchów. Wreszcie, rozwieje plotki na temat tureckich celebrytów, przyjeżdżających na Cypr Północny ponoć tylko po to, by w jedną noc przepuszczać w kasynach grube miliony.

» powrót «

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net