Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

degustacja potraw - Kuchnia syryjska

niedziela 03.03.2019 godz. 20:30 - Gryfiński Dom Kultury

Kuchnia syryjska jest klasyczną kuchnią bliskowschodnią, w której to krzyżują się wpływy tureckie i arabskie. Obok kebabu i chleba pita znajdziemy w niej arabską harissę (pastę z ostrej papryki z oliwą z oliwek i czosnkiem) oraz pasty z mielonej ciecierzycy, wymieszanej z przyprawami, uformowanej w kulki i smażonej na głębokim oleju (falafel) lub puree z fasoli.

Bliskowschodni posiłek często rozpoczyna od zestawu ciepłych i zimnych przystawek. Mogą nimi być np. mutabal (pieczony bakłażan w sosie jogurtowo-sezamowym), tatar syryjski czy kibba (pasztecik z mielonej baraniny i pszenicy i smażony na głębokim oleju). To właśnie na tych mniej znanych i wyszukanych propozycjach będziemy starali skupić się podczas degustacji potraw kuchni syryjskiej podczas Włóczykija.

» powrt «

Smaki świata na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net