Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Tomasz Larek, Małgorzata Wójcicka - Ósma wystawa rozmów kontrolowanych

"To nie takie proste, w szczęściu wytrwać... cykliczny serial obyczajowy o przedłużonej przydatności do współżycia" - tak brzmi motto satyrycznego blogu podróżniczego rozmowykontrolowane.net, który powstał obok głównego bloga z drogi "tamtaram.pl", jako spontaniczny zapis naszych rozmów i dialogów podczas czteroletniej szwędaczki dookoła świata.

Któregoś dnia śmiejąc się z samych siebie i z jakiegoś naszego komentarza do otaczającej nas podróżnej rzeczywistości, postanowiliśmy spróbować zrobić z tego ilustrację. Tak narodziły się dwa komiksowe dymki, które są bohaterami "rozmów". Dymek obły jako głos kobiecy i dymek kanciasty jako głos męski. Pierwszy odcinek miał swoją premierę w internecie 29 lipca 2009 roku i od tego czasu, niezmiennie do 2014 roku, w każdy poniedziałek o 07:07 publikowany był nowy rysunek na dobry początek tygodnia dla tych co w kraju i nie tylko.

Do dziś powstały 183 odcinki, a każdy z nich jest zapisem rozmów, które prowadziliśmy ze sobą na co dzień. Autorką rysunków jest Małgośka Wójcicka. A teksty napisało samo życie. W drodze przez świat udało nam się zorganizować 7 wystaw. "Rozmowy" zawisły w Buenos Aires, w Boliwijskim Santa Cruz, Bangkoku, w Kuala Lumpur, Yogyakarcie, na wyspie Phuket i w Berlinie. O tym jak do tego doszło będzie można dowiedzieć się na Pierwszej polskiej Wystawie Rozmów Kontrolowanych w Gryfinie. Zapraszamy.

» powrt «

Wystawy na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net