Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Krzysztof Tarka - Tubaby i baobaby. Senegal i Gambia 2014

piątek 20.02.2015 godz. 21:00 - Cech Rzemiosł

Do Afryki, trochę dalszej niż północnoafrykańskie popularne turystyczne destynacje chcieliśmy z żona pojechać zawsze. Zawsze jednak stało nam coś na przeszkodzie. To coś to była Azja, którą pokochaliśmy. Dziwnym trafem, zawsze gdy planowaliśmy podróż do Afryki ostatecznie trafialiśmy do Azji. Wreszcie po pięciu latach powiedzieliśmy dosyć. Teraz musi być Afryka. Miałem spore obawy czy po cudownych, pełnych zabytków azjatyckich perełkach spodoba mi się Afryka. Jednak już po trzech pierwszych dniach żałowałem, że tyle lat na tę "swoją" Afrykę czekaliśmy. Nie zawiodła. A wszechobecna muzyka reagge i luz, wszak najczęściej od tubylców słyszeliśmy "Africa no stress, Africa no problem" spowodowały, że czuliśmy się tam doskonale. Podczas lotu powrotnego do Polski moja żona stwierdziła: "Krzysiek przez 15 dni zdenerwowałeś się tylko trzy razy". To niebywałe, zwykle trzy razy denerwuję się w ciągu godziny. Afryka czyni lepszym.

Zapraszam na opowieść o miłości do życia, radości i witalności w miejscu, w którym my przyzwyczajeni do określonego poziomu życia nie potrafilibyśmy przetrwać Podczas prezentacji zdjęć opowiem o niezwykłym klimacie Saint-Louis, Dakaru, Banjul, przepychaniu się z krokodylami, o tym, że rodzina Kunta-Kinte sąsiadowała kiedyś z Polską, o operacji "Prom", wspaniałej przyrodzie, rybackich wioskach oraz "afrykańskiej ekologii". Serdecznie wszystkie tubaby zapraszam.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net