Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Ilona Zdziech - Zjeść Nową Zelandię

piątek 20.02.2015 godz. 20:00 - Gryfiński Dom Kultury

Kupiliśmy bilety do Nowej Zelandii. Pobyt zaplanowany, wiemy, czego się spodziewać. Wejdziemy na Tongariro. Zapukamy do drzwi oryginalnych domostw Hobbitlandu. Przepłyniemy podziemną rzeką, podziwiając świecące w ciemnościach robaczki. Nie damy się przestraszyć Maorysom, witającym nas u wejścia do domu spotkań. Skoczymy na bungee! Może nawet wejdziemy na lodowiec. Zrobimy mnóstwo zdjęć pastwisk, winnic i zatok. Ale co właściwie będziemy tam jeść? Dokładnie to, co miejscowi, czyli Kiwusi. W pubie na prowincji - pieczona baranina i słodkie ziemniaki, w mieście - fish&chips, wszędzie - piwo z jednego z kilkuset mikrobrowarów. Na plaży - łowimy z miejscowymi, w górach poznajemy dzikie rośliny, w winnicy - wiadomo, delektujemy się krajobrazami.

Ilona Zdziech, autorka książki "Kuchnia Nowej Zelandii" i szefowa kuchni restauracji Ambasada Pacyfiku w Krakowie, podpowie, czego szukać, aby rozsmakować się w kuchni nowozelandzkiej.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net