Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Agata Królikowska, Łukasz Romanowski, Norbert Skrzyński - Rowerowa zawierucha czyli pierwsze śniegi przejechane

niedziela 22.02.2015 godz. 15:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Czy można połączyć podróżniczą swobodę i płynięcie z codziennością, z harcerskim systemem wychowawczym i zasadami? Jak wygląda konfrontacja niezależności przemieszczania się rowerem z przygotowanymi i dopiętymi na ostatni guzik harcerskimi obozami? Czy podróżnicy rowerowi i harcerze mogą współpracować i czerpać z tej współpracy nauki? Czym można zintegrować grupę siedmiorga rowerzystów, którzy przed wyprawą właściwie się nie znali?

Rowerowe Jamboree - sztafeta do Japonii - wspólna inicjatywa środowiska podróżniczego i harcerskiego. Przyświecają im dwa podstawowe cele: promocja Polski jako organizatora 25. światowego zlotu skautów w 2023 roku - Jamboree oraz popularyzacja postaci i historii Kazimierza Nowak, polskiego podróżnika, który w latach 30. ubiegłego wieku samotnie przebył kontynent afrykański.

O pierwszym etapie Rowerowego Jamboree opowiedzą Agata Królikowska, Łukasz Romanowski i Norbert Skrzyński, którzy wspólnie z Joanną Plenzler, Mantasem Gmitrzukiem, Patrykiem Jaskułowskim i Piotrem Wojtaszkiem przejechali rowerami z Warszawy do Czerniowców na Ukrainie. Przez dwa tygodnie zimowego (od 2 do 14 stycznia 2015 r.) rowerowania przebyli ponad 850 kilometrów. Warszawa-Warka-Puławy-Lublin-Zakrzówek-Biłgoraj-Lubycza Królewska-Lwów-Stryj-Kałusz-Kołomyja-Czerniowce. Będzie o polskiej i ukraińskiej gościnności, ukraińskim Starym Nowym Roku, 118. rocznicy urodzin Kazimierza Nowaka, ukraińskiej saunie, polskich i ukraińskich harcerzach i rowerzystach... i o tym jak się zimą rowerami jeździ drogami wschodniej Europy.

Więcej o projekcie sztafetowej wyprawy do Japonii na stronie rowerowejamboree.pl

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net