Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Grzegorz Gawlik - 100 wulkanów - Chile, Indonezja, Islandia

piątek 20.02.2015 godz. 21:00 - Piekarnia

Trzy kontynenty, trzy różne strefy klimatyczne. Zupełnie inne krajobrazy. Świat wulkanów jest niezwykle różnorodny. Pełen kontrastów. Ich zdobywanie dostarcza wspaniałych przeżyć ze sporą domieszką adrenaliny. Po drodze nie brakuje przygód i przeszkód. Spotkań z ludźmi, zwierzętami, przedziwnych potraw na talerzu, ani pytań typu: po co chcesz wchodzić na wulkan, przecież to bez sensu.

Grzegorz Gawlik rozpoczął realizację projektu "100 wulkanów" w roku 2006 w Mongolii, najświeższe zdobycze wulkaniczne zostały osiągnięte na Islandii w 2014 roku. Liczby projektu w 2014 przedstawiają się następująco: 41 zdobytych wulkanów (41% projektu) w tym 26 aktywnych (52%) oraz 54 inne miejsca wulkaniczne (m.in. gejzery, pola geotermalne i lawowe, mniej istotne wulkany). Najniższy wulkan miał około 200m n.p.m., najwyższy przekroczył 6000m n.p.m. Zdobywał wulkany zlodowacone, pustynne, porośnięte dżunglą, czy też znajdujące się na samotnych wyspach. Z 65-ciu odwiedzonych dotąd krajów na 6-ciu kontynentach, w celach wulkanicznych eksplorował 18 państw na 4 kontynentach (Ameryka Południowa i Północna, Azja, Europa).

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net