Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Mariusz Jachimczuk - Ekwador - w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos

niedziela 22.02.2015 godz. 17:00 - Gryfiński Dom Kultury

To najmniejsze państwo leżące w paśmie Andów nazywane jest Ameryką Południową w pigułce. Nic dziwnego! Zwiedzając obszar mniejszy niż Polska zobaczymy ośnieżone szczyty, puszczę amazońską i niesamowite wyspy Galápagos. Ekwador to także różnorodność etniczna, kolonialne miasta i fascynujące zwyczaje. Stolica Ekwadoru - Quito - została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na wspaniałe kolonialne zabytki. Poznamy je podczas uroczystości Bożego Narodzenia. Spotkamy też "wdowy po starym roku", a w sylwestra o północy zobaczymy, co stanie się ze "starym rokiem".

Nasza wspólna podróż to przede wszystkim zachwycająca przyroda - będziemy wędrować po Andach, zajrzymy do najwyższego czynnego wulkanu na świecie, Cotopaxi, oraz do urokliwej Laguny Quilatoa. Odwiedzimy też Amazonię - fascynującą przyrodniczo i nadal zamieszkaną przez rdzennych Indian. Na koniec odwiedzimy słynny archipelag Wysp Galapagos - jeden z najważniejszych parków narodowych świata. Zobaczymy gatunki zwierząt, które zainspirowały Karola Darwina do sformułowania teorii ewolucji. Wyspy Żółwie (inna nazwa Galapagos) to nie tylko mieszkające tam endemiczne gatunki. To także przepiękne wulkaniczne krajobrazy i zaskakujące życie podwodne.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net